Kantoni Wintzenheim

kanton në Francë

Kantoni Wintzenheim (frëngjisht: Canton de Wintzenheim) është një kantondepartamentin Haut-Rhin, rajonin AlsaceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Wintzenheim. Ka sipërfaqe 80.59km2 dhe popullsi 19597 banorë.

Kantoni Wintzenheim
kanton
Popullsia
 • Total19.597

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Wintzenheim aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto