Kantoni Wittenheim

kanton në Francë

Kantoni Wittenheim (frëngjisht: Canton de Wittenheim) është një kantondepartamentin Haut-Rhin, rajonin AlsaceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Wittenheim. Ka sipërfaqe 63.59km2 dhe popullsi 46715 banorë.

Kantoni Wittenheim
kanton
Popullsia
 • Total46.715

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Wittenheim aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto