Kjósarhreppur

komunë në Islandë

Kjósarhreppur (islandisht: Kjósarhreppur), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin i Kryeqytetit, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore Jugperëndimore.

Kjósarhreppur
Kjósarhreppur
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Rajoni i Kryeqytetit
Provinca Zona Jugperëndimore
Kryetari i komunës Guðný G. Ívarsdóttir
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 284 km2
Popullsia 221 banorë
Dendësia 0.78 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00
Kodi Postal 276
Faqja Zyrtare kjos.is

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto