Kjósarhreppur

komunë në Islandë

Kjósarhreppur (islandisht: KjósarhreppurLangue langue non reconnue : is), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin i Kryeqytetit, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore Jugperëndimore.

Kjósarhreppur
Kjósarhreppur
Komunë
Vendndodhja e komunës
Vendndodhja e komunës
Popullsia
 • Gjithsej221
{{{postal_code_type}}}
276
Faqja zyrtarekjos.is

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto