Klodian Xhelilaj (lindur më 23 nëntor 1988Vlorë) është një futbollist shqiptar i cili luan me klubin shqiptar Flamurtari VlorëKategoria Superiore si portier [1][2]

Klodian Xhelilaj
Të dhënat vetjake
Emri i plotëKlodian Xhelilaj
Datëlindja (1988-11-23) 23 nëntor 1988 (35 vjeç)
VendlindjaVlorë, Shqipëri
PozicioniPortier
Të dhënat e klubit
Klubi aktual
Flamurtari Vlorë
Numri1
Karriera me të rinjtë
2000-2007Flamurtari Vlorë
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2007–Flamurtari Vlorë23(0)
2010–2011KF Vlora (Huazim)25(0)
2011Apolonia Fier (Huazim)10(0)
2012KF Himara (Huazim)11(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase – redaktuar më 23 dhjetor 2014

Flamurtari

Redakto

Referime

Redakto
  1. ^ Soccerway
  2. ^ UEFA