Kokemäki

qytet në Finlandë

Kokemäki (finlandisht: Kokemäen kaupunki), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Satakunta.

Kokemäki
Kokemäen kaupunki
Qytet
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Vendndodhja e Kokemäki në Finlandë
Vendndodhja e Kokemäki në Finlandë
Popullsia
 • Total7.653[1]
Faqja zyrtarewww.kokemaki.fi

ReferimetRedakto

  1. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015". Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali më 11 korrik 2015. Marrë më 23 janar 2016. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtmeRedakto