Njësia administrative Lunxhër

(Përcjellë nga Komuna Lunxhër)

Koordinatat: 40°42′V 20°07′L / 40.7°V 20.11°L / 40.7; 20.11

Njësia administrative Lunxhër
Administrimi
Shteti Shqipëria
Qarku Qarku i Gjirokastrës
Rrethi Rrethi i Gjirokastrës
Të dhënat bazë
Zona kohore
Zakonisht ZKEQ (UTC+1)
Në verë OVEQ (UTC+2)


Komuna Lunxhër është një komunë në rrethin e GjirokastrësShqipëri.

GjeografiaRedakto

HistoriaRedakto

DemografiaRedakto

EkonomiaRedakto

PolitikaRedakto

KulturaRedakto

VendbanimetRedakto


BurimetRedakto

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto