Njësia administrative Shezë

(Përcjellë nga Komuna Shezë)


Komuna Shezë është një komunë në Rrethin e PeqinitShqipëri.[1]

Njësia administrative Shezë
Popullsia
 • Gjithsej5,236


Gjeografia Redakto

Komuna Shezë përfshin 7 fshatra
  • Algjinaj,
  • Gryksh i Vogël,
  • Karthneke,
  • Pekisht,
  • Shezë e Madhe (ose Shezë),
  • Shezë e Vogël,
  • Trash.
Ajo kufizohet

Demografia Redakto

== Ekonomia ==ekonomia ne sheze varet bujqesia dhe blektoria

Historia Redakto

Shiko edhe Redakto


Lidhje të jashtme Redakto

Referime Redakto

  1. ^ "Shoqata e komunave". Arkivuar nga origjinali më 13 mars 2012. Marrë më 8 nëntor 2011. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Shiko edhe Redakto