Disambig.svg Ky artikull merret me komunën, për qytetin shiko:Kotorri


Komuna e Kotorrit është njësi administrative e niveit lokal në Mal të Zi. Qendër e kësaj njësie është vendbanimi me të njëjtin emër.

Kotorr
Komunë
noform
Stema_figura
Administrimi
Shteti Flamuri Mali i Zi
Qarku -
Kryetari i Bashkisë Marija Ćatović
Partia (DPS - SDP)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 335 km2
Popullsia 22,947 banorë
Dendësia 68,5 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Kodi Postal -
Prefiksi +382 82
Faqja Zyrtare www.opstinakotor.com/

Pak historiRedakto

EkonomiaRedakto

DemografiaRedakto

KulturaRedakto

PolitikaRedakto

Shiko edhe këtëRedakto


Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Komuna e Kotorrit – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

42°26′00″V 18°46′00″L / 42.4333°V 18.7667°L / 42.4333; 18.7667Koordinatat: 42°26′00″V 18°46′00″L / 42.4333°V 18.7667°L / 42.4333; 18.7667