Kotorri

vend në Komunën e Kotorit, Mali i Zi

Kotorr është vendbanim dhe qendër e njësis administrative në Mal të Zi.

Kotorri
Location of {{{official_name}}}


Pak histori

Redakto

Gjeografi

Redakto

Ekonomia

Redakto

Demografia

Redakto

Statistikat

Redakto
Viti Banorë Grafiku
1948 871  
1953 950
1961 1187
1971 1433
1981 1332
1991 1401
2003 1363Kultura

Redakto

Kotorri eshte nje qytet shume i vjeter. Ai ndryshe quhet edhe qyteti i maceve . Qyteti i vjeter te ngjan sikur nje labirint me rrugca te ngushta e te vogla por ka shume kisha e katerdrale te ndryshme e shume te vjetra . Qyteti i Kotorrit ka nje bukuri te rralle dhe nje shistori te gjere.[nevojitet citimi]

Politika

Redakto

Shiko edhe këtë

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto

42°25′48″N 18°46′12″E / 42.43000°N 18.77000°E / 42.43000; 18.77000