Disambig.svg Ky artikull merret me komunën, për vendbanimin shiko:Mojkovaci


Komuna Mojkovaci është njësi administrative e niveit lokal në Mal të Zi. Qendër e kësaj njësie është vendbanimi me të njëjtin emër.

Mojkovaci
Komunë
Stema_figura
Administrimi
Shteti Flamuri Mali i Zi
Kryetari i Bashkisë Miladin Brko Mitrović
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 367 km2
Popullsia 10,066 banorë
Dendësia 27,42 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Prefiksi +382 84
Faqja Zyrtare www.mojkovac.cg.yu

Pak historiRedakto

EkonomiaRedakto

DemografiaRedakto

KulturaRedakto

PolitikaRedakto

Shiko edhe këtëRedakto


Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Komuna e Mojkovacit – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Koordinatat: 42°57′31″V 19°34′35″L / 42.95861°V 19.57639°L / 42.95861; 19.57639