Disambig.svg Ky artikull merret me komunën, për vendbanimin shiko:Pluzhina


Komuna Pluzhina është njësi administrative e niveit lokal në Mal të Zi. Qendër e kësaj njësie është vendbanimi me të njëjtin emër.

Komuna e Pluzhinës
Komunë
Administrimi
Shteti Flamuri Mali i Zi
Qarku ska
Kryetari i Bashkisë Mijuško Bajagić
Partia (SNP - DSS)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 854 km2
Popullsia 4,272 banorë
Dendësia 5,0 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Kodi Postal -
Prefiksi +382 83
Faqja Zyrtare www.pluzine.cg.yu

Pak historiRedakto

EkonomiaRedakto

DemografiaRedakto

KulturaRedakto

PolitikaRedakto

Shiko edhe këtëRedakto


Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Komuna e Pluzhinës – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale