Pluzhina është vendbanim dhe qendër e njësisë administrativeMal të Zi.

Pak historiRedakto

EkonomiaRedakto

DemografiaRedakto

KulturaRedakto

PolitikaRedakto

Shiko edhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Pluzhina – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale

Koordinatat: 43°9′19″V 18°50′36″L / 43.15528°V 18.84333°L / 43.15528; 18.84333