Disambig.svg Ky artikull merret me komunën, për vendbanimin shiko: Shavniku


Komuna Shavniku është njësi administrative e niveit lokal në Mal të Zi. Qendër e kësaj njësie është vendbanimi me të njëjtin emër.

Komuna e Shavnikut
Komunë
Administrimi
Shteti Flamuri Mali i Zi
Qarku ska
Kryetari i Bashkisë Velimir Perišić
Partia (DPS - SDP)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 553 km2
Popullsia 2,947 banorë
Dendësia 5,3 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Kodi Postal -
Prefiksi +382 83
Faqja Zyrtare www.savnik.cg.yu

Pak historiRedakto

EkonomiaRedakto

DemografiaRedakto

KulturaRedakto

PolitikaRedakto

Shiko edhe këtëRedakto


Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Komuna e Shavnikut – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Koordinatat: 43°35′00″V 19°10′00″L / 43.5833°V 19.1667°L / 43.5833; 19.1667