Hape menynë kryesore

Komuna e Strumicës është komunë që shtrihet në rajonin juglindorMaqedonisë. Qendra e komunës gjendet në Strumicë.

Komuna e Strumicës
Општина Струмица
Komunë
Stema_figura
Stema e Komunës
Flag of Strumica Municipality.svg
Flamuri i Komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia
Rajoni Rajoni juglindor
(Rajonet e RM)
Zyrat Strumica
Kryetari i komunës Zoran Zaev
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 54,676 banorë
Dendësia 170 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1
Verore OVEQ UTC+2
Kodi Postal 2400
Prefiksi 34
Targa SR
Faqja Zyrtare http://www.strumica.gov.mk

GjeografiaRedakto

Komuna e ... ka një pozitë gjeografike ...

DemografiaRedakto

Sipas regjistrimit të vitit 2002 në Komunën e ... jetojnë 54 676 banorë nga të cilët x % janë ...

EkonomiaRedakto

Popullata e komunës së ... më së shumti merret me ...

VendbanimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto