Hape menynë kryesore

Komuna e Vallandovës është komunë që shtrihet në rajonin juglindorMaqedonisë. Qendra e komunës gjendet në Vallandovë

Komuna e Vallandovës
Општина Валандово
Komunë
Stema_figura
Stema e Komunës
Flag of Valandovo Municipality.svg
Flamuri i Komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia
Rajoni Rajoni juglindor
(Rajonet e RM)
Zyrat Vallandova
Kryetari i komunës Nikolče Čurlinovski
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 11,890 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1
Verore OVEQ UTC+2
Faqja Zyrtare http://www.valandovo.gov.mk/

GjeografiaRedakto

Komuna e ... ka një pozitë gjeografike ...

DemografiaRedakto

Sipas regjistrimit të vitit 2002 në Komunën e ... jetojnë 11 890 banorë nga të cilët x % janë ...

EkonomiaRedakto

Popullata e komunës së ... më së shumti merret me ...

VendbanimetRedakto

Shiko edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto