Hape menynë kryesore

Komuna e Vraneshticës (maqedonisht: Општина Вранештица) ishte komunë që shtrihet në pjesën jugperëndimoreMaqedonisë. Qendra e komunës ishte Vraneshticë. Në vitin 2013, ajo u bashkua me komunën e Kërçovës.

Komuna e Vraneshticës
Општина Вранештица
Komunë
Stema_figura
Stema e Komunës
Flag of Vraneštica Municipality.png
Flamuri i Komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia
Rajoni Rajoni jugperëndimor
(Rajonet e RM)
Zyrat Vraneshtica
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 1322 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1
Verore OVEQ UTC+2

GjeografiaRedakto

Komuna e ... ka një pozitë gjeografike ...

DemografiaRedakto

Sipas regjistrimit të vitit 2002 në Komunën e ... jetojnë 1 322 banorë nga të cilët x % janë ...

EkonomiaRedakto

Popullata e komunës së ... më së shumti merret me ...

VendbanimetRedakto

Komuna e Vraneshticës i përfshinte këto vendbanime: Atishta, Bigori, Çellopeci, Dipjani, Dollenci, Karbunica, Koziçina, Krushica, Miokazi, Orllanci, Pateci, Rabetina, Reçani, Staroeci, Svetoraçi dhe Vraneshtica.

Shiko edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto