Vraneshtica

fshat në Maqedoni
Vraneshtica
Fshat
Vendndodhja
Vraneshtica is located in Maqedonia e Veriut
Vraneshtica
Vraneshtica
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Kërçovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 661 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6258
Prefiksi (+389) 045
Targa KL
Koordinatat 41° 26′ 42″ Veri

21° 01′ 35″ Lindje

Popullsia 439 banorë (2002)