Strellcё, (maqedonisht: Стрелци/Strelci) është fshat në komunën e Kërçovës, Maqedoni.

Strellcё
Стрелци
Fshat
Поглед на Стрелци 2.jpg
Popullsia
 • Gjithsej1,421
{{{postal_code_type}}}
6254
TargatKL


DemografiaRedakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 1421 banorë nga të cilët 1409 ishin Shqiptarë dhe 12 të tjerë.[1]BurimetRedakto