Premka

fshat në Maqedoni

Premkë, (maqedonisht: Премка/Premka) është fshat në komunën e Kërçovës, Maqedoni.

Premkë
Премка
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej134
{{{postal_code_type}}}
6254
TargatKL


Demografia Redakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 134 banorë nga të cilët 108 ishin Shqiptarë, 25 Maqedonas dhe 1 tjetër.[1]Burimet Redakto