Leshnicë, (maqedonisht: Лешница/Lešnica) ёshtё fshat nё Komunën e Zajazit, Maqedoni.

Leshnicë
Лешница
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej219
{{{postal_code_type}}}
6253
TargatKL


Demografia

Redakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 219 banorë nga të cilët 182 ishin Shqiptarë dhe 37 Maqedonas.[1]Burimet

Redakto