Llapkidoll, (maqedonisht: Длапкин Дол/Dlapkin Dol) është fshat në komunën e Kërçovës, Maqedoni.

Llapkidoll
Длапкин Дол
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej636
{{{postal_code_type}}}
6253
TargatKL


Demografia

Redakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 636 banorë nga të cilët 633 ishin Shqiptarë, 1 Maqedonas, dhe 2 të tjerë.[1]Burimet

Redakto