Prapadisht, (maqedonisht: Папрадиште/Papradište) është fshat në komunën e Kërçovës, Maqedoni.

Prapadisht
Папрадиште
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej75
{{{postal_code_type}}}
6254
TargatKL


Demografia

Redakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 75 banorë nga të cilët 74 ishin Shqiptarë dhe 1 tjetër.[1]Burimet

Redakto