Trapçidoll, (maqedonisht: Трапчин Дол/Trapčin Dol) është fshat në komunën e Kërçovës, Maqedoni.

Trapçidoll
Трапчин Дол
Fshat
Trapčin Dol (2).JPG
Popullsia
 • Gjithsej914
{{{postal_code_type}}}
6250
TargatKL


DemografiaRedakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 914 banorë nga të cilët 896 ishin Shqiptarë, 2 Maqedonas, dhe 16 të tjerë.[1]BurimetRedakto