Bukojçan, (maqedonisht: Букојчани/Bukojčani) është fshat në komunën e Kërçovës, Maqedoni.

Bukojçan
Букојчани
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej97
{{{postal_code_type}}}
6253
TargatKL


Demografia

Redakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 97 banorë nga të cilët 74 ishin Shqiptarë dhe 23 Maqedonas.[1]Burimet

Redakto