Greshnica (Kërçovë)

fshat në Maqedoni

Greshnicë, (maqedonisht: Грешница/Grešnica) është fshat në komunën e Kërçovës, Maqedoni.

Greshnicë
Грешница
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej1,480
{{{postal_code_type}}}
6253
TargatKL


DemografiaRedakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 1480 banorë nga të cilët 1475 ishin Shqiptarë, 2 Maqedonas, dhe 3 të tjerë.[1]BurimetRedakto