Tuhin, (maqedonisht: Туин/Tuin) është fshat në komunën e Kërçovës, Maqedoni.

Tuhin
Туин
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej1.466
{{{postal_code_type}}}
6254
TargatKL


Demografia

Redakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 1476 banorë nga të cilët 1465 ishin Shqiptarë, 8 Maqedonas, dhe 3 të tjerë.[1]Burimet

Redakto