Shutovë, (maqedonisht: Шутово/Šutovo) është fshat në komunën e Kërçovës, Maqedoni.

Shutovë
Шутово
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej760
{{{postal_code_type}}}
6254
TargatKL


Demografia Redakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 760 banorë nga të cilët 737 ishin Shqiptarë, 12 Maqedonas, dhe 11 të tjerë.[1]Burimet Redakto