Drogomishti i Vogël

fshat në Maqedoni

Drogomisht i Vogël, (maqedonisht: Долно Строгомиште/Dolno Strogomište) ёshtё fshat nё Komunën e Zajazit, Maqedoni.

Drogomisht i Vogël
Долно Строгомиште
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej698
{{{postal_code_type}}}
6253
TargatKL


Demografia

Redakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 698 banorë nga të cilët 692 ishin Shqiptarë, 1 Serb, dhe 5 të tjerë.[1]Burimet

Redakto