Milincё, (maqedonisht: Мидинци/Midinci) është fshat në komunën e Kërçovës, Maqedoni.

Milincё
Мидинци
Fshat
Св. Петка - Мидинци (2).JPG
Popullsia
 • Gjithsej33
{{{postal_code_type}}}
6253
TargatKL


DemografiaRedakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 33 banorë nga të cilët 31 ishin Maqedonas dhe 2 të tjerë.[1]BurimetRedakto