Haranjell, (maqedonisht: Арангел/Arangel) është fshat në komunën e Kërçovës, Maqedoni.

Haranjell
Арангел
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej709
{{{postal_code_type}}}
6254
TargatKL

Demografia Redakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 709 banorë nga të cilët 708 ishin Shqiptarë dhe 1 tjetër.[1]Burimet Redakto