Kollarё, (maqedonisht: Колари/Kolari) është fshat në komunën e Kërçovës, Maqedoni.

Kollarё
Колари
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej880
{{{postal_code_type}}}
6253
TargatKL


Demografia

Redakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 880 banorë nga të cilët 879 ishin Shqiptarë dhe 1 Maqedonas.[1]Burimet

Redakto