Drogomisht i Madh, (maqedonisht: Горно Строгомиште/Gorno Strogomište) është fshat në komunën e Kërçovës, Maqedoni.

Drogomisht i Madh
Горно Строгомиште
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej1,123
{{{postal_code_type}}}
6253
TargatKL


Demografia Redakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 1123 banorë nga të cilët 1093 ishin Shqiptarë, 4 Maqedonas, dhe 26 të tjerë.[1]Burimet Redakto