Disambig.svg Ky artikull merret me komunën, për qytetin shiko: Zhabjaku


Komuma Zhabjak është njësi administrative e niveit lokal në Mal të Zi. Qendër e kësaj njësie është vendbanimi me të njëjtin emër.

Zhabjak
Komunë
Administrimi
Shteti Flamuri Mali i Zi
Qarku ska
Kryetari i Bashkisë Isailo Šljivančanin
Partia (DPS)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 445 km2
Popullsia 4.204 banorë
Dendësia 9,45 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Kodi Postal -
Prefiksi +382 89
Faqja Zyrtare www.zabljak.cg.yu

Pak historiRedakto

EkonomiaRedakto

DemografiaRedakto

KulturaRedakto

PolitikaRedakto

Shiko edhe këtëRedakto


Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Komuna e Zhabjakut – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Koordinatat: 43°09′00″V 19°07′00″L / 43.15°V 19.1167°L / 43.15; 19.1167