7 komunat e Rajonit KymenlaaksoFinlandë janë të ndara në dy nën-rajone.


Nën-rajoni KouvolaRedakto

Nën-rajoni Kotka-HaminaRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Komunat e Kymenlaakso – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale