Koprencka

fshat në Shqipëri, në Qarkun e Beratit
Flag of Albania.svg Koprencka
Noimage.png
Emri: Koprencka
Qarku: Qarku i Beratit
Rethi: Rrethi i Skraparit
Komuna: Komuna Potom
Kryeplak: -
Popullsia: -
Kodi telefonik: -
Lartësia mbidetare: -
Gjerësia gjeografike: -
Gjatësia gjeografike: -
Web-faqe: s'ka

Koprencka është një fshat në Shqipëri...

GjeografiaRedakto

DemografiaRedakto

EkonomiaRedakto

HistoriaRedakto

Shih dhe këtëRedakto


Lidhje të jashtmeRedakto