Kostinca

fshat në Maqedoni
Kostinca
Fshat
noform
Tharja e duhanit në Kostinicë
Vendndodhja
Kostinca is located in Maqedonia e Veriut
Kostinca
Kostinca
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pellagonia
Komuna Dollnen
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 618 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 7505
Prefiksi (+389) 048
Targa PP
Koordinatat 41° 30′ 06″ Veri

21° 24′ 25″ Lindje

Popullsia 101 banorë (2002)