Kristin Laura Kreuk lindi më 30 september 1982Vancouver, është një aktore

Kristin-kreuk.jpg

kanadeze dhe fotomodele, e njohur për rolin e saj në serinë kanadeze Edgemont dhe serinë amerikane Smallville.

FilmografiaRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.