Kulla e Ahmet Delisë

monument kulture në Kosovë

Kulla e Ahmet Delisë është një monument i trashëgimisë kulturore në Prekaz i Epërm, Skënderaj, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër.

Kulla e Ahmet Delisë
LlojiArkitekturore
VendndodhjaPrekaz i Epërm, Skënderaj, Kosovë
NdërtuarShek. XXI
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
LlojiNën mbrojtje
Nr. i referencës4016

Shih edhe Redakto

Galeria Redakto

 
Enterieri i Kullës së Ahmet Delisë

Referime Redakto

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme Redakto