Prekazi i Epërm

fshat në Kosovë

Prekaz i Epërm është një vendbanim në komunën e Skënderajt, Kosovë.

Prekaz i Epërm
Fshat
Vendndodhja
Prekaz i Epërm is located in Kosova
Prekaz i Epërm
Prekaz i Epërm
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Skënderaj
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 46′ 47″ Veri

20° 49′ 47″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto