Prekaz i Epërm është një vendbanim në komunën e Skënderajt, Kosovë.

Prekaz i Epërm
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej2.126
{{{postal_code_type}}}
41000
Targat02

Demografia Redakto

Sipas regjistrimit të popullsisë e vitit 2011, Prekazi i Epërm kishte 2126 banorë. 2121 (99,76 %) ishin shqiptarë.

Shih dhe këtë Redakto

Lidhje të jashtme Redakto