Murgë është një vendbanim në komunën e Skënderajt, Kosovë.

Murgë
Fshat
Vendndodhja
Murgë is located in Kosova
Murgë
Murgë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Skënderaj
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 580 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 36′ 30″ Veri

20° 45′ 13″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto