Tërnac është një vendbanim në komunën e Skënderajt, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Trimor.

Tërnac
Trimor,Tërrnafc,Tërnavc,Terrnovë
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej650 banorë
{{{postal_code_type}}}
41000
Targat02

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto