Tërnac është një vendbanim në komunën e Skënderajt, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Trimor.

Tërnac
Trimor
Fshat
Vendndodhja
Tërnac is located in Kosova
Tërnac
Tërnac
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Skënderaj
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 48′ 35″ Veri

20° 47′ 59″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto