Krasmiroci

fshat të Kosovë

Krasmiroc është një vendbanim në komunën e Skënderajt, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Bunjak.

Krasmiroc
Bunjak
Fshat
Vendndodhja
Krasmiroc is located in Kosova
Krasmiroc
Krasmiroc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Skënderaj
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 43′ 30″ Veri

20° 55′ 41″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto