Llausha (Skënderaj)

fshat në Kosovë

Llaushë është një vendbanim në komunën e Skënderajt, Kosovë.

Llaushë
Fshat
Vendndodhja
Llaushë is located in Kosova
Llaushë
Llaushë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Skënderaj
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 625 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 44′ 30″ Veri

20° 45′ 40″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto