Kopiliqi i Poshtëm

fshat të Kosovë

Kopiliq i Poshtëm është një vendbanim në komunën e Skënderajt, Kosovë.

Kopiliq i Poshtëm
Fshat
Vendndodhja
Kopiliq i Poshtëm is located in Kosova
Kopiliq i Poshtëm
Kopiliq i Poshtëm
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Skënderaj
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 620 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 45′ 39″ Veri

20° 47′ 25″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto