Rakinicë është një vendbanim në komunën e Skënderajt, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Lekaj.

Rakinicë
Lekaj
Fshat
Vendndodhja
Rakinicë is located in Kosova
Rakinicë
Rakinicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Skënderaj
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 43′ 60″ Veri

20° 43′ 60″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto