Prekazi i Poshtëm

fshat të Kosovë

Prekaz i Poshtëm është një vendbanim në komunën e Skënderajt, Kosovë.

Prekaz i Poshtëm
Fshat
Vendndodhja
Prekaz i Poshtëm is located in Kosova
Prekaz i Poshtëm
Prekaz i Poshtëm
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Skënderaj
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 44′ 57″ Veri

20° 49′ 13″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto