Makërmali

fshat të Kosovë

Makërmal është një vendbanim në komunën e Skënderajt, Kosovë.

Makërmal
Fshat
Vendndodhja
Makërmal is located in Kosova
Makërmal
Makërmal
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Skënderaj
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 633 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 40′ 56″ Veri

20° 48′ 20″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto