Çirezi

fshat të Kosovë

Çirez është një vendbanim në komunën e Skënderajt, Kosovë.

Çirez
Fshat
Vendndodhja
Çirez is located in Kosova
Çirez
Çirez
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Skënderaj
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 42′ 57″ Veri

20° 53′ 37″ Lindje

GjeografiaRedakto

Çirezi sipaz zyrës për informim të komunës së Skenderajt, administrimi territorial i Komunës së Skenderajt është i organizuar në njësi organizative të nivelit të Bashkësive Lokale : në ketë rast Çirez është bashkësi lokale me vendbanimet Çirez, Baks, Krasmiroc, Kozhicë, Krasaliq dhe Prelloc.

DemografiaRedakto

Bashkësia lokale e Çirezit ka 5870 banor sipas vlerësimeve të vitit 2005 Numri i familjeve ne fshatin Çirez eshte 287.

Lidhje të jashtmeRedakto