Izbicë është një vendbanim në komunën e Skënderajt, Kosovë.

Izbicë
Fshat
Vendndodhja
Izbicë is located in Kosova
Izbicë
Izbicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Skënderaj
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 605 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 43′ 57″ Veri

20° 39′ 36″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto