Vajniku

fshat në Kosovë

Vajnik është një vendbanim në komunën e Skënderajt, Kosovë.

Vajnik
Fshat
Vendndodhja
Vajnik is located in Kosova
Vajnik
Vajnik
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Skënderaj
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 559 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 42′ 31″ Veri

20° 39′ 48″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto